Želite uresničiti premišljeno, okolju prijazno in stroškovno učinkovito naložbo, ki pripomore k samooskrbi? Sončna elektrarna vam omogoča ravno to! Od ideje do realizacije vas čaka kar nekaj korakov, s pomočjo inovativne aplikacije za simulacijo delovanja sončne elektrarne in samostojni izračun pa bo postopek poenostavljen ter pohitren!
Simulator #ZaSončnoPrihodnost je aplikacija, ki poenostavlja in pohitri fazo načrtovanja sončne. Mnogo potencialnih investitorjev meni, da je postopek izgradnje sončne elektrarne za samooskrbo zelo zahteven in nenazadnje, da je investicija zanje morda previsoka. A vendar to zdaleč ne drži. V podjetju Enertec, d. o. o., z blagovno znamko Moja elektrarna so v letošnjem letu predstavili inovativno digitalno rešitev – aplikacijo za simulacijo delovanja sončne elektrarne in samostojni izračun sončne elektrarne. Simulator #ZaSončnoPrihodnost omogoča prikaz delovanja sončne naprave glede na orientacijo, naklon in mikrolokacijo objekta. Z njegovo pomočjo lahko sami – hitro in enostavno – preverimo, kakšen potencial ima naša streha za postavitev sončnih celic. Hkrati aplikacija nudi vpogled v višino možnih subvencij, ki so seveda pri tovrstnih investicijah pomembna finančna podpora. Na voljo je za uporabnike Android, iOS in Huawei mobilnih telefonov.
Vaš simulator za sončno prihodnost!
Se sprašujete, kakšno sončno elektrarno potrebujete, da bo tudi vaš dom postal energetsko samooskrben? Uporabite Simulator #ZaSončnoPrihodnost in pridobite hitre odgovore. Aplikacija nudi preprost in intuitivni izračun potrebne moči sončne elektrarne, hkrati pa simulira delovanje sončne naprave glede na dane pogoje. Kot razlaga Igor Kozlar, aplikacija ni uporabna zgolj v fazi načrtovanja in izgradnje sončne elektrarne, temveč tudi po njeni postavitvi. »Omogoča namreč spremljanje in nadzor delovanja naprave, dostop do tehnične dokumentacije ter identifikacijo in odpravljanje napak.«
Digitalno v zeleno prihodnost
Aplikacija predstavlja izjemno učinkovit odgovor na nove okoliščine, ki so jim bila podjetja izpostavljena ob izbruhu pandemije. Digitalizacija je prodrla na vsa gospodarska področja in številna podjetja so za prilagoditev v načinu poslovanja uporabila digitalne rešitve. Tudi samo smo razmišljali, kako ohraniti nemoteno pridobivanje potencialnih investitorjev. Ogledi na lokaciji namreč niso bili možni, prav tako pa je bilo potrebno ohraniti varnost in zdravje ljudi na prvem mestu. »Digitalizacija procesov in aktivna vključitev potencialnih strank sta bili iztočnici, ko smo razmišljali, kako naprej. Simulator #ZaSončnoPrihodnost je rešitev, ki poenostavlja in pohitri fazo načrtovanja sončne elektrarne – vsakdo, ki razmišlja o sončni naložbi, lahko zgolj s pomočjo mobilnega telefona, samostojno preveri, ali njegov objekt zadostuje pogojem za postavitev sončnih celic.” doda Igor Kozlar.
Digitalizacija procesov je poenostavila tudi proces vzdrževanja in lastnikom sončnih elektrarn dodelila aktivno vlogo pri ohranjanju visoke učinkovitosti izrabe sončne energije. Zgolj s pomočjo mobilnega telefona lahko v vsakem trenutku preverijo, kako deluje njihova sončna elektrarna in identificirajo morebitne napake. Aplikacija beleži trenutno moč naprave in nudi podroben pregled proizvodnje električne energije na dnevni, mesečni ter letni ravni. V kolikor se pojavijo težave v delovanju sistema, aplikacija deluje kot mobilni asistent – uporabnikom s pomočjo intuitivnih in razumljivih napotkov omogoča hitro odpravo napak.
Simulator #ZaSončnoPrihodnost je bil med uporabniki zelo dobro sprejet. Preizkusite inovativno aplikacijo tudi vi!